Rychlý kontakt :
Bajkalská 19/1534
Praha 10 - Vršovice
msbajkalska@seznam.cz

Před vstupem do mateřské školy :

Nově přijaté děti nastupují do mateřské školy zpravidla po dovršení 3 let věku.
     Provoz mateřské školy :  6.30  - 17.00 hodin.
     Telefon do mateřské školy : 272 741 003, 725 928 451
email : msbajkalska@seznam.cz,
www.stránky: www.msbajkalska.cz

Rodiče jsou odpovědní za výchovu svých dětí, jejich duševní a tělesný rozvoj. Mateřská škola nepřebírá od rodičů jejich odpovědnost za výchovu dětí, ale při vzdělávání a výchově jim pomáhá v době, kdy jsou zaměstnaní a nemohou se svým dětem věnovat.

Režim v mateřské škole: odpovídá věku dítěte, jeho potřebám, stejně jako doba jídla, odpočinku i pobytu venku.

Návyky sebeobsluhy a hygieny dítěte před vstupem do mateřské školy, které usnadní dítěti adaptaci:
-    znát své jméno
-    poznat si své věci, oblečení – je třeba dětem podepsat
-    jíst samostatně lžící
-    pít z hrnečku
-    použít záchod, použít toaletní papír, umýt si ruce po použití WC
-    obléknout si základní oblečení
-    zapnout alespoň jeden knoflík
-    obout boty
-    umět používat kapesník

Všechny věci dětem podepište, aby nedocházelo ke zbytečným záměnám a stresům dítěte.
Nedávejte dětem drahé oblečení.

Oblečení dětí do MŠ :
Pohodlné oblečení do třídy (tepláčky, legíny, trička s dostatečně velkým otvorem na hlavu...., vše, co dítěti co nejvíce usnadní sebeobsluhu)

Oblečení na pobyt venku: Oblečení, které si děti mohou zašpinit, nedávejte dětem drahé oblečení, omezujete tím jeho hru.

Desing&Coding by DHSV s.r.o. 2014    |    administrace