Do třídy “Palouček“ – Motýlci docházejí děti převážně po dosažení 3. roku.
Hlavním cílem je zaměření na adaptaci pobytu v mateřské škole a odloučení od rodiny. Snažíme se vytvářet pozitivní, bezpečné a vstřícné prostředí, aby děti mateřskou školu navštěvovaly s radostí a chutí.
Pro děti je umožněno prostřednictvím skvěle vybavené třídy rozvíjet smyslové vnímání, pohybové aktivity i poznávací činnosti. Velký prostor je také věnován rozumovým, hudebním, pohybovým a výtvarným činnostem. Ve výtvarných a pracovních činnostech dbáme na rozvoj jemné motoriky. Zařazujeme logopedické chvilky pro rozvoj řeči. Při hudebních činnostech mohou děti využívat Orffovy nástroje. Ve výtvarných činnostech se děti seznamují s různými výtvarnými technikami a materiály. Rovněž při pohybových činnostech jsou nám nápomocny pomůcky ke cvičení pro rozvoj hrubé motoriky.
Děti se mohou věnovat spontánní hře také při pobytu venku, kde se snažíme trávit co nejvíce času.
Zaměřujeme se i na zdokonalování sebeobslužných činností. Snažíme se v dětech pěstovat dobré stravovací návyky.
Aby se děti v naší třídě cítily dobře, dáváme důraz na prohlubování sociálních vztahů mezi dětmi i dospělými. Zohledňujeme individualitu každého dítěte v naší třídě.

Paní učitelky třídy Motýlci pro školní rok 2024/2025:

Mgr. Petra Freimannová, Viktorie Kaizrová

Anežka Pešulová